homeslider

۷ توصیه برای اینکه مدرس سازمانی بهتری باشید!

همانگونه که احتمالا می‌دانید برگزاری یک دوره آمزوشی درون سازمانی با بسیاری از آموزش‌های دیگر متفاوت است. کسانی که تجربه این فعالیت را در پرونده حرفه‌ای خود دارا هستند، بی شک با بنده هم عقیده هستند که دستیابی به نتایج چشمگیر و تاثیر گذاری بر مخاطبین بزرگ سال که معمولا مدیران و کارشناسان زبده سازمانی هستند کاری بس دشوار است. ایشان به دلیل مشغله زیاد معمولا بهای زیادی به زمان خود می‌دهند و انتظار متفاوتی از مدرس خود دارند. درضمن معمولا حوصله کمتری به یادگیری از طریق ارایه محض دارند. چراکه به اندازه کافی ذهن ایشان از شنیدن مطالب پر است. بنابراین برای دستیابی به حداکثر نتیجه در آموزش و ایجاد تغییر در فراگیران توجه شما را به چند نکته که نتیجه بیش از یک دهه تجربیات شخصی در امر آموزش، ‍پژوهش‌ها و مطالعات اینجاب است جلب می‌نماید. این نوشته برای افراد علاقه‌مند به آموزش سازمانی، مدرسین دانشگاه، کارکنان بخش آموزش و منابع انسانی، و مدیرانی که وظیفه انتقال تجربه به صورت برگزاری جلسات آموزشی دارند، مفید خواهد بود.

۱. به زمان‌بندی برنامه آموزشی خود متعهد باشید. مدیریت زمان وظیفه شما است. زمان‌بندی خوب که قبلا توسط شما یا مدرسین دیگر طراحی شده، نقشه راهی است که فراگیران را در دستیابی به نتایج مد نظر شما هدایت می‌کند. زمان‌بندی خوب باعث خواهد تا شرکت کنندگان به دلیل سخنرانی طولانی شما به خواب نروند! یک دوره یک روزه مناسب متشکل از ۴ زمان ۹۰ دقیقه‌ای به همراه فرصت مناسب برای استراحت و پذیرایی از حضار است. در ضمن شما با رعایت زمان‌بندی دعای خیر تیم پشتیبانی و تدارکات رو هم به دنبال خود خواهید داشت. هیج اهانتی بدتر از میل کردن غذای سرد شده و از دهن افتاده، ( که مقرر شده بود راس ساعت ۱۲۳۰ سرو شود ولی به دلیل بی توجه‌ای شما به برنامه ۱۳۳۰ روی میز قرار گرفت)  به آشپز مجموعه نیست. برای دستیابی به نتیجه بهتر، برنامه را با حضار در میان بگذارید، از آنها نظر بگیرید و در صورت لزوم تغییرات لازم را اعمال کنید.

۲. اهداف از برگزاری دوره را در ابتدای دوره برای شنوندگان مطرح کنید. از آن‌ها بخواهید که تمایلات خود را از حضور در این دوره در ابتدای جلسه قید کنند. سپس برنامه روز را بر این اساس تنظیم کنید. درضمن با این کار شما محک خوبی از سطح مهارت و تسلط فراگیران خواهید زد. در نتیجه وقت کمتری برای مطالب تکراری و حوصله سر بر که اکثرا در آن مسلط هستند سپری کرده و به مطالب جدید و متنوع می‌پردازید. این شگرد کوچک مخاطبین شما را خیره خواهد کرد. یک سوال بسیار رایج که توسط مدرسین بزرگ دنیا مطرح می‌شود این است: چه مطلبی را اگر امروز فرا بگیرید، از فردا فردی موثرتر در محل کار خود خواهید بود.

۳. هرگز توجه خود را از حضار قطع نکنید. مدرس حرفه‌ای به محض شروع روز آموزشی، در مدت کوتاهی مخاطبین را تحلیل کرده و از خلق و خوی ایشان مطلع می‌شود. از آنجاییکه تفاوت‌های فردی در یادگیری را می‌شناسد کلاس را متناسب با نیاز همه هماهنگ می‌کند. چهار سبک یادگیری معروف عبارتند از شنیداری، دیداری، نوشتاری-خواندنی و فعالانه. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به لینک مبنع دوم رجوع کنید. به یاد داشته باشید که برخی از افراد با ارایه نظر و بحث یاد میگیرند و نیت آن‌ها گرفتن نوبت سخنرانی از شما نیست. در ضمن تن صدای شما، زبان بدنتان و در تهیج کلاس بسیار موثر است. سرعت کلام خود را با چهره افراد تنظیم کنید. وقتی به هم ریختند صبر کنید. سوال کنید. آن‌ها را به چالش بکشید. از حضور ذهنی افراد در کلاس اطمینان حاصل کنید.

  ۴. هرگز فراگیران را شرمسار نکنید. سخت‌گیری بی‌جا، اهانت، خود‌رایی و برخورد غیر منعطف تجربه منفی در ذهن آن‌ها به جای خواهد گذاشت که شاید هرگز فراموش نکنند. این بار نه تنها از شما انزجار خواهند داشت، بدون اینکه بدانند از مطلب مورد آموزش هم تا مدت‌ها متنفر خواهند بود. وظیفه یک مدرس خوب علاقه‌مند سازی مخاطب به مطالب است. برای نمونه هرگز فردی که در کلاس شما به چرت زدن مشغول است با ندای تحقیر آمیز از خواب بیدار نکیند. تجربه تحقیر او در محضر سایر همکارانش، تا مدت‌ها در محافل از زبان سایرین انتقال می‌یابد. شاید این‌بار مدیریت کلاس را به‌دست کرفته باشید ولی بهانه‌ای ساخته‌اید که فراگیر بیچاره را برای مدت‌ها در کنار همکاران خود مایوس کنید. بلند نظری، خصیصه‌ای است که مدرسین حرفه‌ای را از معمولی جدا می‌سازد. هدف از آموزش، یادهی به افراد است نه گرفتن انگیزه ایشان! حتی به قیمت از دست دادن موقعیت خود این موضوع را هرگز فراموش نکنید.   همیشه با بزرگسالان همانند بزرگسال برخورد کنید. احترام بگزارید، بازخور مناسب دهید و از ایشان به خوبی قدر دانی کنید. یک تشکر شما از عملکرد حتی متوسط انگیزه عجیبی در فرد برای تمرین و تلاش ایجاد می‌کند.

۵. برای اجرای کارگاه، کار گروهی و فعالیت‌های آموزشی حتما امکانات و منابع کافی داشته باشید. برای فراگیران محیطی امن و خالی از خظر مهیا کنید. از اینکه به آن‌ها، خودتان و دستیارتان آسیبی نمی‌رسد اطمینان حاصل کنید. در یک فعالیت آموزشی به دلیل یک بی توجه‌ای ساده آنچنان دست خود را سوزاندم که فرشتگان خدا به وضعیت من گریه کردند. علاوه بر تاثیر منفی و نگرانی که برای حضار حاصل نمودم تا مدت‌ها دست راستم از همراهی با من معذور بود. خطرات احتمالی خاطره بسیار بدی در ذهن افراد حک می‌کند. برای اجرا مناسب حتما یکبار در محیط آزمایشگاهی و البته قبل از اجرا دوره فعالیت را شخصا یا با کمک همکاران انجام دهید. این کار هم شما را با زمان‌بندی دقیق آشنا کرده، از نتیجه مطمئن نموده و از خطرات جلوگیری می‌کند. هیچ چیز بدتر از اجرای یک فعالیت بی‌نمک، بی‌معنا و پر خطر نیست. به یاد داشته باشید که فعالیت‌ها مانند چاقوی دو لبه یا اثر بخشی آموزش را بالا برده یا شما را گرفتار می‌کند.

۶. سعی کنید کلاس خود را جذاب و مهیج کنید. با استفاده از ابزار ساده آموزشی، اسباب بازی، وسایل ورزشی و لوازم تحریر‌های جالب تجربه متفاوت در ذهن فراگیر خلق کنید. اگر به دفتر رادمان مراجعه کنید، کمدی از اسباب بازی و وسایل مختلف خواهید دید که گاها حضور آن‌ها در یک دفتر مشاوره مدیریت تعجب برانگیز است. ما برای ایجاد محیطی متفاوت از هر آنچه موجود است استفاده می‌کنیم. برای اینکار به اسباب بازی فروش‌های معتبر مراجعه کنید. اگر بدانید به دنبال چه هستید، بهترین را خواهید یافت. از استفاده وسایلی که مخصوص اطفال است، نتایج غیر قابل باوری حاصل می‌کنید. خودتان را جای فراگیر قرار دهید. آیا ۸ ساعت پشت صندلی نشستن و شنیدن محض برای شما جذاب است؟‌

۷. در انتهای کلاس، جمع‌بندی کنید. بر مطالب بحث شده مروری کنید تا ذهن همه افراد را هم‌راستا کنید. به سوالات افراد پاسخ دهید. از زبان آن‌ها بشنوید که امروز چه نتیجه‌ای برای ایشان داشت. حتما در برنامه زمان‌بندی خود، وقت کافی برای این کار لحاظ کنید. من همیشه از این عبارت استفاده می‌کنم که خلبان خوب علاوه بر برخواستن هواپیما، باید آن را به نرمی و هنرمندان فرود آورد. جمع‌بندی، نقش فرود هواپیمایی را که شما خلبان آن هستید و فراگیران مسافرین، بازی می‌کند. کیفیت جلسه خود را با اینکار به طرز عجیبی افزایش دهید.

امید است از مطالعه این مطلب لذت برده باشید. هدف از نگارش این متن پیشبرد اهداف علاقه‌مند به حوزه آموزش بود. در پایان لطفا با بیان نظرات خود، بنده را در بهتر نمودن مطالب یاری نمایید. با اشتراک گذاری برای دیگران، آن‌ها را نیز در این تجربه سهیم کنید.

نویسنده: فرشاد نادری

242 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *