فرهنگ سازمانی ذهنیت رشد

سه مطالعه درباره فرهنگ سازمانی ذهنیت رشد

کارکنانتان «فرهنگ سازمانی ذهنیت رشد» می‌خواهند و بهتر است شما هم همین‌طور باشید

۱۰۰۰ شرکت برتر دنیا در مورد ارتقای فرهنگ سازمانی ذهنیت رشد چه نظری دارند؟

مطالعات نشان می‌دهند که کارکنان فرهنگ سازمانی ذهنیت رشد می‌خواهند و در آن محیط پیشرفت می‌کنند. اگر فکر می‌کنید فرهنگ در موفقیت سازمان اهمیت دارد، پس بدانید که با آدم‌های بزرگی هم‌نظرید. درواقع ۹۲ درصد بالاترین مدیران اجرایی شرکت‌های Fortune 1000 معتقدند که ارتقای فرهنگ سازمانی‌شان موجب افزایش ارزش شرکتشان می‌شود؛ این دیدگاه با توجه به اینکه پژوهشگران ارتباطاتی را بین فرهنگ سازمانی و معیارهای مهمی نظیر سود شرکت، حفظ کارکنان و بازدهی شناسایی کرده‌اند، معقول است.

بیشتر بخوانید: “استار” ابزار ارزیابی برای استخدام و تسعه

فرهنگ سازمانی چیست؟فرهنگ سازمانی

البته قبل از تلاش در جهت ایجاد فرهنگ سازمانی بسیار مناسب، بهتر است آنچه چنین فرهنگی را می‌سازد بشناسیم. تعریف ما از فرهنگ سازمانی در NLI عبارت است از مجموعه‌ای از «عادات روزمره مشترک». این عادات بر اساس اولویت‌ها و اهداف سازمان شکل می‌گیرند که به اعتقاد سازمان، مهم‌ترین آرمان‌ها و رفتارها برای القا به نیروی کار هستند.

پژوهش‌ها نشان داده‌اند سازمان‌هایی که الهام‌بخش هنجارهای فرهنگی مشارکت، نوآوری و یکپارچگی هستند، موفق‌ترین سازمان‌ها محسوب‌ می‌شوند. این هنجارهای فرهنگی نه‌تنها موفقیت را پیش‌بینی می‌کنند؛ بلکه کارکنان نیز آن‌ها را دوست دارند. درواقع ثابت شده است که این هنجارها منجر به اعتماد و تعهد بیشتر به سازمان می‌شوند.

پس مدیران ارشد دقیقاً چطور می‌توانند به زنده شدن این ارزش‌ها در سازمان خود کمک کنند؟ رویکردهای مختلفی برای این هدف وجود دارد، اما خوشبختانه، پژوهش‌های اخیراً منتشرشده نشان می‌دهند که کدام نوع فرهنگ دقیقاً این کار را انجام می‌دهد: فرهنگ ذهنیت رشد.

۳ مطالعه درباره فرهنگ سازمانی ذهنیت رشدفرهنگ سازمانی ذهنیت رشد

فرهنگ ذهنیت رشد این باور را تقویت می‌کند که توانایی و استعداد را می‌توان از طریق تلاش، راهبردهای آگاهانه و هدایت باکیفیت ارتقا داد. این امر در تقابل با فرهنگ ذهنیت ثابت است؛ فرهنگی که به‌جای تشویق رشد توانایی‌های افراد، بر میزان استعداد فعلی آن‌ها متمرکز است.

اخیراً، پژوهشگران برای پی بردن به رابطۀ بین فرهنگ ذهنیت رشد، هنجارهای فرهنگی سازمان و تعهد و اعتماد کارکنان به سازمانشان سه آزمایش انجام داده‌اند.

بیشتر بخوانید: تدوین مدل شایستگی برای استخدام و توسعه

آزمایش اول ذهنیت رشد در فرهنگ سازمانی

در آزمایش اول، آن‌ها بیانیه‌های مأموریت شرکت‌های Fortune 500 را ارزیابی و بر اساس زبان ذهنیت رشد در مقابل زبان ذهنیت ثابت درجه‌بندی کردند (برای مثال، زبان ذهنیت رشد: «فرصت‌هایی را برای رشد شخصی و رشد حرفه‌ای فراهم می‌کنیم.»؛ زبان ذهنیت ثابت: «موفقیت ما مستقیماً برآمده از استعداد افراد ماست»). آن‌ها نشان دادند شرکت‌هایی که زبان ذهنیت ثابت‌تری در بیانیه مأموریت خود داشتند، رتبه منفی بیشتری از کارکنان خود دریافت کردند.

آزمایش دوم ذهنیت رشد در فرهنگ سازمانی

در آزمایش دوم، پژوهشگران بیانیه‌های مأموریتی تهیه کردند که یا حامی ذهنیت رشد بود یا ذهنیت ثابت، و شرکت‌کنندگان را به خواندن یکی از بیانیه‌های مأموریت ترغیب می‌کرد و میزان تعهد و اعتماد کارکنان به سازمان‌های فرضی را پیش‌بینی می‌کرد. تعجبی ندارد شرکت‌کنندگانی که بیانیه‌های مأموریت ذهنیت ثابت را می‌خوانند، اعتماد و تعهد کمتری را از سوی کارکنان این سازمان‌ها پیش‌بینی می‌کنند.

آزمایش سوم ذهنیت رشد در فرهنگ سازمانی

سرانجام پژوهشگران سؤالاتی را از کارکنان هفت شرکت Fortune 1000 پرسش کردند تا درک آن‌ها را از فرهنگ ذهنیت رشد در مقابل فرهنگ ذهنیت ثابت در شرکتشان ارزیابی کنند، و سپس هنجارهای شرکت آن‌ها در خصوص مشارکت، نوآوری، یکپارچگی و اعتماد و تعهد آن‌ها به سازمان را بسنجند. پژوهش‌گران به این نتیجه رسیدند که هر چه کارکنان سازمان خود را دارای فرهنگ ذهنیت رشد بیشتری در نظر بگیرند، بیشتر حس می‌کنند که سازمان از مشارکت، نوآوری و یکپارچگی حمایت می‌کند و درنتیجه اعتماد و تعهدشان به سازمان بیشتر می‌شود.

بیشتر بخوانید: تغییر ابزارهای توسعه رهبری

ساخت فرهنگ سازمانی ذهنیت رشد خود را شروع کنید

خلاصه‌ای بر این سه مطالعه؛ فرهنگ ذهنیت رشد سازمانی باعث ایجاد هنجارهای فرهنگی سازمان‌های بسیار موفق و القای اعتماد و تعهد به نیروی کار می‌شود. نکته کلیدی پیام روشن است؛ فرهنگ ذهنیت رشد الهام‌بخش موفقیت در سازمان شماست، و این فرهنگ سازمان‌هاست که کارکنان نه‌تنها برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند، بلکه حقیقتاً به آن متعهد نیز می‌شوند.

با این اطلاعات به‌راحتی می‌توان متوجه اهمیت و فایده فرهنگ ذهنیت رشد برای سازمان‌ها شد؛ اما این درک صرفاً گام اول است؛ گام بعدی عملی‌کردن آن است. اینجا در رادمان، ما دقیقاً می‌دانیم چطور سازمان شما را در مسیر فرهنگ ذهنیت رشد قرار دهیم.

منبع: https://neuroleadership.com/your-brain-at-work/employees-want-growth-mindset-culture

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *