آنچه ما را متمایز می‌کند

تفکر استراتژیک، نگاه فن‌آورانه به منابع انسانی، و ارائه خدمات مشاوره منابع انسانی در کلاس جهانی است.

مشاوره منابع انسانی

رادمان مشاوره منابع انسانی را چگونه می‌بیند؟

ما در رادمان، منابع انسانی را مانند یک جریان پیوسته و یکپارچه می‌بینیم که شکوفایی را در سازمان آغاز، تسهیل و تثبیت می‌کند.

رادمان، مشاوره منابع انسانی را در هفت ماژول ارائه می‌کند. فرایندهای منابع انسانی رادمان به گونه‌ای طراحی شده‌اند که طیف بلوغ سازمان را از سطح صفر تا سطح بهینه دربرمی‌گیرند. بدین ترتیب، مشاوره منابع انسانی رادمان هم می‌تواند به سازمان‌هایی کمک کند که هنوز سرمایه‌گذاری چندانی بر منابع انسانی انجام نداده‌اند، و هم در کنار سازمان‌هایی باشد که در سطوح بالاتر بلوغ منابع انسانی قرار دارند. گذشته از آن، ماژول‌های منابع انسانی رادمان هم قابلیت پیاده‌سازی به شکل سنتی را دارند و هم پیاده‌سازی در قالب سیستم اطلاعات منابع انسانی. اگرچه، پیشنهاد مشاوران رادمان این است که با توجه به رشد فزاینده تکنولوژِی در حوزه منابع انسانی، و ایجاد فرصتی مناسب برای افزایش اثربخشی، چابکی بیشتر و کاهش هزینه‌های جاری مدیریت منابع انسانی، انتخاب سیستم اطلاعات منابع انسانی، انتخابی عقلانی‌تر خواهد بود.

۷ ماژول مشاوره مدیریت منابع انسانی رادمان

Payroll Management
حقوق و دستمزد

طبقه‌بندی مشاغل و تهیه اشل حقوق و دستمزد
رده‌بندی و رتبه‌بندی شغل و شاغل
طراحی بسته جبران خدمات
طراحی نظام پاداش و مزایا

Recruitment Talent Acquisition
جذب و استخدام

.برنامه‌ریزی جذب و استخدام
.سیستم رصد متقاضیان (ATS)
.ایجاد پرتال شغلی ویژه سازمان
.سنجش اثربخشی استخدام
.مدیریت جذب و قطع همکاری

Personnel Database
مدیریت امور اداری و کارگزینی


.تشکیل پرونده‌های پرسنلی
.تشکیل بانک اطلاعات پرسنلی
.پرتال شخصی کارکنان برای بارگزاری و ویرایش اطلاعات
.تهیه گزارش‌های دموگرافیک کارکنان

Organization Architecture
معماری سازمان


.طراحی چارت سازمانی
.طراحی مدل شایستگی
.برنامه‌ریزی نیروی انسانی
.گریدینگ شغل
.طبقه‌بندی مشاغل
.آماده‌سازی شرح شغل‌

Human capital development
توسعه سرمایه انسانی

مدیریت عملکرد
طراحی مسیرشغلی و جانشین‌پروری
برنامه‌ریزی توسعه فردی
برنامه‌ریزی توسعه مدیران

Training Management
مدیریت آموزش

طراحی نظام آموزش براساس مدل شایستگی
نیازسنجی آموزش‌های عمومی و تخصصی
برنامه‌ریزی آموزش‌های بدو استخدام
سنجش اثربخشی آموزش

Attendance Management
مدیریت کارکرد

محاسبه کارکرد پرسنل
امکان تعریف شیفت‌های گوناگون کاری
محاسبه حقوق، دستمزد، بیمه
پرداخت‌های قانونی
امکان تهیه انواع گزارش‌های کارکردی

تکنولوژی و مشاوره منابع انسانی HRIS

واحد منابع انسانی، از جمله واحدهایی است که طیف وسیعی از داده‌ها به طور پیوسته به آن وارد می‌شوند. از اطلاعات ساده پرسنلی مانند تاریخ تولد و تاریخ استخدام گرفته، تا اطلاعات تخصصی‌تر مانند نحوه عملکرد کارکنان، و وضعیت فرهنگی سازمان.اکنون تصور کنید بتوان این داده‌های خام را به شیوه‌ای علمی تحلیل کرد و از آنها اطلاعاتی باارزش درمورد وضعیت سازمان به دست آورد. احتمال ترک کار کدام‌یک از کارکنان ما در سال جاری بیشتر است؟ هزینه جایگزینی هر کدام از سمت‌های سازمان دقیقا چقدر است؟ چه مدت طول می‌کشد تا نیروهای تازه استخدام به بهره‌وری کامل برسند؟ آیا برنامه‌های آموزشی موجود تاثیری بر بهبود عملکرد کارکنان داشته‌اند؟ آیا فرهنگ موجود سازمان پاسخگوی نیازهای کسب و کار است؟پرسش‌های بالا، نمونه‌ای از پرسش‌هایی هستند که منابع انسانی داده‌محور به دنبال پاسخگویی به آنها و بدین ترتیب تبدیل کردن واحد منابع انسانی به واحدی پویا، استراتژیک و تاثیرگذار در سازمان است. سیستم اطلاعات منابع انسانی (HRIS) را می‌توان سنگ بنای منابع انسانی داده‌محور به حساب آورد.سیستم اطلاعات منابع انسانی در واقع نوعی پایگاه داده پویا است که به منظور جمع‌آوری، نگهداری و تحلیل داده‌های منابع انسانی، تهیه انواع گزارش‌ها و فراهم آوردن بستری برای تصمیم‌سازی طراحی شده است. بنابراین سیستم اطلاعات منابع انسانی را می‌توان نقطه تلاقی تکنولوژی با منابع انسانی دانست.

به طور کلی، برخی از مزایای استفاده از سیستم اطلاعات منابع انسانی به شرح زیر می‌باشند:

افزایش دقت و کارایی فرایندهای اداری

کاهش هزینه نگهداری اطلاعات

افزایش سرعت تحلیل اطلاعات

کاهش موازی‌کاری بین واحدها

دسترس بهتر به اطلاعات

امکانات گوناگون برای تحلیل داده‌ها

بهبود کیفیت و دقت گزارش‌ها

شفافیت بیشتر در سیستم

 

شرکت مشاوره مدیریت رادمان، با همکاری شرکت همکاران سیستم، طراحی، پیاده‌سازی و اجرای سیستم اطلاعات منابع انسانی را با محوریت ۷ ماژول منابع انسانی برعهده دارد. مقرون به صرفه بودن، قابلیت ویژه‌سازی با توجه به اقتضائات سازمان، و مطابقت با دانش به روز منابع انسانی، از مزیت‌های اصلی سیستم اطلاعات منابع انسانی رادمان است.

رادمان

ما بیش از یک دهه است که به پیاده‌سازی خدمات در حوزه‌های مختلف منابع‌انسانی مشغولیم و تجربه همکاری با اکثر شرکت‌های خوب داخلی و بین‌المللی را در کارنامه داریم. به چند دلیل ادعا می‌کنیم که همکاری با ما ارزش افزوده زیادی برای سازمان‌ها خلق می‌کند: اول اینکه شاید به جرات بتوان گفت ما تنها شرکتی هستیم که اطلاعات دقیق و درستی مبتنی بر واقعیت از بازار کار ایران و وضعیت منابع انسانی داریم. با این حساب موثرترین رهنمودها و همفکری‌ها را می‌توانیم به شما ارائه کنیم. دوم اینکه از طریق تجارب همکاری با انواع و اقسام شرکت‌ها ابزارهایی خلق کرده‌ایم که سرعت و کیفیت کم‌نظیری از ارائه خدمات، دسترسی و پاسخگویی را در اختیار شما قرار می‌دهد. سوم اینکه شیوه‌هایی را برای همکاری در حوزه مشاوره ابداع کرده‌ایم که به شما این امکان را می‌دهد که در قالب یک قرارداد همکاری هر آنچه را که در این حوزه نیاز دارید کسب کنید و نیاز به متمم‌ها و رفت‌و برگشت‌های متعدد آنگونه که مرسوم است نخواهید داشت. چهارم اینکه در فضای مشاوره کمتر شرکتی این امکان و قدرت را پیدا می‌کند که تیمی مختص تحقیق و توسعه در زمینه منابع انسانی تجهیز و مستقر کند چرا که نیاز به سرمایه‌گذاری زیادی دارد. ما تنها شرکتی هستیم که سال‌هاست این تیم را در کنارمان داریم و همواره به‌روز‌ترین اطلاعات و دانش روز را در عملکرد مشاوره دخیل کرده و به سهولت در اختیار شما قرار می‌دهیم.